HUTA SZKŁA "GLOSS

Huta Szkła Gloss dzisiaj zatrudnia 120 osób, ale to nadal firma rodzinna, prowadzona przez kolejne pokolenie rodziny Glonków. Zakład dysponuje dwiema liniami produkcyjnymi. Linia ręczna wyposażona jest w dwie wanny szklarskie. Łączne wydobycie to 5 ton masy szklarskiej. Znajdują się tam też urządzenia do obcinania i zatapiania obrzeży formowanych wyrobów. Linia posiada także maszyny do obróbki powierzchniowej, w tym piaskarki do matowania powierzchni. Produkcja na tej linii odbywa się tradycyjnym sposobem hutniczym, przez formowanie z wolnej ręki na półautomatach i prasach dzięki czemu możemy się chwalić niepowtarzalnym charakterem naszych wyrobów i oryginalnością.

Na linii automatycznej produkowane są znicze nagrobkowe, klosze gospodarcze oraz słoje. Ta linia posiada wannę z przepływem głębinowym o pojemności 40 ton masy szklanej. Przy wannie zainstalowano cztery automaty szklarskie typu AF8.

Nowoczesna firma to nie tylko nowoczesne urządzenia i technologie produkcyjne, ale też odpowiednia logistyka i zarządzanie. Realizowane są zamówienia krajowe i zagraniczne. Huta Szkła Gloss posiada własną bazę magazynową: to magazyny pod dachem, a także wiaty znajdujące się na terenie zakładu. Zmagazynowany towar w każdej chwili może być dowieziony do klienta, firma dysponuje także własnym transportem.

Chciałbyś wesprzeć
naszą fundację?

Zadzwoń lub napisz:
+48 607 053 310
 fundacja@fmd.pl