Decydując się na dołączenie do grona przyjaciół Fundacji, możecie Państwo pomóc jednemu ze stypendystów poprzez dofinansowanie programu właśnie dla niego.

Nagrodą będzie nie tylko uśmiech i zadowolenie dziecka, ale również świadomość, że Państwa wsparcie będzie przyszłościową inwestycją w rozwój młodych talentów, wybitnych indywidualności, które stanowią potencjał naszego społeczeństwa.

Aktualni partnerzy Fundacji:

7 Technology

Ich misją jest dostarczanie kompleksowych usług IT zaczynając od usług inżynierskich poprzez usługi ERP, SAP, wsparcie zakładów produkcyjnych poprzez systemy MES, usługi BPM, własny Cloud oraz Outsourcing IT.

AGROMIX

Firma AGROMIX rozpoczęła działalność prawie 30 lat temu jako małe przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą maszyn rolniczych. W ciągu tych kilkudziesięciu lat stała się jedną z wiodących firm na rynku polskim w sprzedaży maszyn rolniczych najlepszych, światowych producentów m.in. taki jak; JOHN DEERE, AMAZONE, KRONE, MANITOU czy KUBOTA.

Almar Transport Spedycja

Almar Transport Spedycja Sp. z o.o. z siedzibą w Gostyniu to firma rodzinna założona w 1989 roku przez obecnego prezesa zarządu Mariusza Bajer. Od początku swojego istnienia firma zajmowała się transportem drogowym i spedycją, początkowo na terenie kraju, później swoim działaniem objęła obszar całej Europy. Dynamiczny rozwój działalności doprowadził do powstania w 2006 roku spółki.

Bracia Kowalscy

Tradycja i wielopokoleniowe doświadczenie to główne atuty firmy rodzinnej Bracia Kowalscy, której początki działalności sięgają 1934 roku. Od chwili założenia firma jako podstawowy surowiec do produkcji okien i drzwi wykorzystuje drewno.

Chod Dróg Andrzejewski Przemysław

Chod-Dróg to firma zajmująca się szeroko rozumianym pojęciem prac ziemnych. Wieloletnie doświadczenie, wysoce wykwalifikowana kadra oraz bogaty park maszynowy pozwala na świadczenie usług z zakresu prac hydrotechnicznych, melioracji, odmulania stawów, wzmacniania brzegów oraz odwodnienia terenu.

Choice Genetics Polska

Choice Genetics prowadzi hodowlę, badania, sprzedaż i doradztwo na czterech kontynentach, wspierając w codziennej pracy hodowlanej producentów trzody chlewnej poszukujących materiału genetycznego zapewniającego najwyższe parametry w zakresie wartości i efektywności produkcyjnej.

Duda Cars

Od ponad 10 lat na rynku motoryzacji prężnie działa Autoryzowany Dealer Mercedes-Benz Duda-Cars SA, mający swoją siedzibę w Poznaniu, a od niedawna dzięki przejęciu silnego dealerstwa Mercedes-Benz, ma swoje oddziały również we Wrocławiu i w Lesznie. Duda-Cars zatrudnia 250 pracowników i pod tym względem jest jednym z największych salonów samochodowych w zachodniej Polsce.

Duda Development

Spółka Duda Development jako deweloper działa od 1997 roku, kompleksowo realizując projekty mieszkaniowe i komercyjne. Aktywnie zajmuje się realizacją również projektów biurowych, magazynowych, hotelowych i aparthotelowych, ale też nabywaniem i zbywaniem gruntów pod działalność inwestycyjną.

Duda Holding

Duda Holding zarządza grupą spółek należących do rodziny Duda, założycieli jednego z pierwszych prywatnych TFI na polskim rynku - OPOKA TFI oraz twórców Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A.

Emilgrana Poland

Firma Emilgrana Poland sp. z o.o. powstała w 1994 r. Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży sera twardego długo dojrzewającego oraz świeżego sera tartego Emilgrana. To jedyny tego typu ser grana na rynku polskim: jest produkowany ściśle według włoskiej receptury opartej na tysiącletniej tradycji oraz doświadczeniu.

Ferma Drobiu Woźniak

Na jajkach znają się od ponad 30 lat. Są producentem jaj konsumpcyjnych różnych systemów chowu i kategorii i mają szeroką wiedzę oraz możliwości w przetwórstwie swojego podstawowego produktu.

Firma Lachera

Firma LACHERA stanowi kilka obszarów działalności w tym m.in stacje paliw, sprzedaż hurtowa paliw płynnych, serwis i diagnostyka aut, czy też Stadnina Koni Dębno

Firma Produkcyjno-Handlowa „AGI”

F.P.H. „AGI”, założona przez Agnieszkę i Sebastiana Koncewiczów, to jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze zakładów przetwórstwa tłuszczowego w Polsce. Swoje produkty sprzedaje nie tylko w Polsce, lecz także na rynkach zagranicznych całego świata. Jej flagowym wyrobem jest Smalec Wyborowy.

Firma Woźniecki

Firma Woźniecki działa na polskim rynku od 1997r. Zajmuje się usługowym transportem żywca, ponadto dysponuje profesjonalnym taborem, na terenie kraju i zagranicą. Od 2000 roku poszerzono działalność firmy o transport i zaplecze magazynowe. Firma Woźniecki współpracuje z największymi polskimi zakładami mięsnymi, prywatnymi ubojniami, firmami transportowymi i spedycjami całej Europy.

Fundacja Absolwent

Fundacja Absolwent z Gostynia funkcjonuje od 1997 roku. Zajmuje się fundowaniem stypendiów dla zdolnych studentów i studentek, którzy z różnych powodów – zwykle finansowych – mają ograniczoną możliwość kontynuowania edukacji na uczelniach wyższych.

Fundacja na rzecz rozwoju młodych talentów KA 4 resPect

Fundacja na rzecz rozwoju młodych talentów „KA 4 resPect” zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w piłce nożnej. KA 4 resPect ma za zadanie podnoszenie poziomu ich aktywności fizycznej oraz wychowywanie w duchu sportowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair-play, w oparciu o piłkarski kodeks etyczny.

Grupa Cermag

GRUPA CERMAG to dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma handlowa, ukierunkowana na obsługę rynku detalicznego, inwestycyjnego i hurtowego w zakresie płytek ceramicznych, ceramiki i armatury sanitarnej, mebli oraz galanterii łazienkowej, a także wyrobów chemii budowlanej i oświetlenia. Specjalizuje się w urządzaniu wnętrz mieszkalnych, rezydencji, apartamentów, a także biur, restauracji, hoteli, szpitali, obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz obiektów przemysłu spożywczego.

HUTA SZKŁA "GLOSS

Historia firmy sięga 1968 roku, kiedy to Stanisław Glonek założył w Poniecu rodzinną, niewielką firmę, która zatrudniała wówczas kilka osób. Od samego początku działalności były dwa główne cele: wysoka jakość produktów i zadowoleni klienci. I temu Stanisław Glonek podporządkował całą działalność. To była słuszna strategia, a produkowane w zakładzie i ozdabiane w ręcznej szlifierni kryształy szybko zdobywały serca odbiorców.

Imex sp. z o.o.

Firma Imex sp. z o.o. wywodzi się z Folwarku nieopodal Rawicza. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność w branży budowlanej – stawia najróżniejsze konstrukcje, od hal magazynowych aż po apartamentowce.

Kancelaria Radców Prawnych Marek Turcza

Turcza Kancelaria Radców Prawnych świadczy usługi prawne dla klientów biznesowych od 2007 roku. Naszą misją jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi prawnej dostępnej non-stop dla klientów - zawsze, gdy tego potrzebują. Dbamy o to, aby nasi klienci mogli w spokoju skupić się na prowadzeniu i rozwoju własnej działalności gospodarczej.

KANUS

Firma Kanus to zespół ekspertów w dziedzinie tworzenia obiektów rolniczych i przemysłowych. Zajmuje się pracami budowlanymi i projektowymi, wykonując różnego rodzaju specjalistyczne zlecenia: od żelbetowych zbiorników retencyjnych aż po rurociągi. Kanus może poszczycić się w 100% polskim kapitałem i ponad 15 latami doświadczenia na polskim rynku.

LCL GRZEŚKOWIAK

Leszczyńskie Centrum Logistyczne Grześkowiak Od ponad dwudziestu lat wykonuje usługi transportowe na terenie kraju i Europy. Firma dysponuje nowoczesnym taborem samochodów spełniających normy EURO 5 w zakresie emisji substancji szkodliwych.

OSI POLAND FOODWORKS

OSI POLAND FOODWORKS to jeden z największych zakładów ubojowych i rozbiorowych na polskim rynku bydła rzeźnego. Jej historia rozpoczęła się ponad 100 lat temu w amerykańskim Chicago. Obecnie koncern ma swoje zakłady na całym świecie, co pozwala mu stale przestrzegać najwyższych globalnych standardów jakości i bezpieczeństwa.

P.B-U "PRAWUCKI"

Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe "PRAWUCKI" Radosław Prawucki działa od 1987 roku. Początkowo firma głównie wykonywała prace remontowe i wykończeniowe, także pod nadzorem konserwatora zabytków. Z czasem wyspecjalizowała się w termomodernizacji budynków w Systemach WEBER, BAUMIT, CAPAROL.

Pałac Pakosław

Pałac w Pakosławiu to jeden z najcenniejszych klasycystycznych obiektów w Wielkopolsce. Odziane w tajemnicę mury, od zawsze przyciągają miłośników historii, pary chcące zawrzeć związek małżeński oraz firmy szukające ciekawego miejsca na organizację konferencji lub eventu.

Piekarnia Kortylewscy

P.P.H.U. Piekarnia-Ciastkarnia J.P. Kortylewscy, A. Danek jest piekarnią o rodzinnych tradycjach, zlokalizowaną w Zielonej Wsi k. Rawicza. Tworzy zarówno codzienne wypieki – chleby na naturalnym zakwasie, bułki, ciasta i wiele innych – jak i kreacje na specjalne okazje, takie jak torty weselne i okolicznościowe.

POLNET

Firma Polnet działa już od 1989 roku oferując swoim klientom wyposażenie chlewni, kompleksowe wyposażenia do produkcji zwierzęcej. Sukcesywnie rozszerzając swoją sieć handlową, obecnie Polnet jest zarówno firmą handlową jak i produkcyjną.

RFWW RAWAG Sp. z o.o.

RFWW RAWAG Sp. z o.o. od blisko 50 lat jest producentem szerokiej gamy produktów dla szeroko rozumianego rynku transportu publicznego.

Sobmetal - Bracia Sobańscy

Firma SOBMETAL - Bracia Sobańscy zajmuje się produkcją wyrobów ze stali, wykonuje między innymi mieszalniki paszowe, silosy paszowe, zbożowe, przenośniki ślimakowe, taśmowe, kompleksowe systemy załadowczo-rozładowcze materiałów sypkich, ogrodzenia i bramy kute oraz przemysłowe wraz z automatyką, konstrukcje stalowe z płytą warstwową.

Topigs Norsvin

Topigs Norsvin to światowy lider genetyki trzody chlewnej. Firma znana jest ze swoich innowacyjnych rozwiązań, które służą nieustannej poprawie opłacalności produkcji trzody chlewnej.

TECHNOLOGIE GALWANICZNE SP. Z O.O.

Firma Technologie Galwaniczne Tegal oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu chemii galwanicznej. Stały postęp, bycie zawsze o krok przed innymi – to ich główne zasady. Śmiało szukają nowych, zorientowanych na przyszłość rozwiązań. Laboratorium firmy jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

W.Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

Firma powstała ponad 20 lat temu. Oferta Przedsiębiorstwa jest skierowana do posiadaczy ogródków przydomowych i działkowych oraz producentów wielkotowarowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Aby oferta była w pełni wartościowa i atrakcyjna, Przedsiębiorstwo prowadzi ścisłą współpracę z Katedrą Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin Ogrodniczych SGGW w Warszawie, skąd corocznie przejmuje do hodowli zachowawczej i reprodukcji najnowsze odmiany wybranych warzyw. Charakterystykę wielu z tych odmian rozpoczyna określenie „...pierwsza polska odmiana...” co świadczy, że są to formy nowe, dotychczas u nas mało znane. wiesław legutko

Winkhaus Polska Beteiligungs

Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z siedzibą w Rydzynie (woj. wielkopolskie) istnieje w Polsce od 1992 roku. Jest jedną z wiodących firm należących do Grupy Winkhaus, znanego w Europie niemieckiego producenta okuć budowlanych.

Wytwórnia Pasz „LIRA”

Wytwórnia Pasz LIRA jest polską, rodzinną firmą założoną w 1996 r. Siedziba firmy i jednocześnie zakład znajduje się w miejscowości Krzywiń w województwie wielkopolskim Zakład produkcyjny jest w pełni zautomatyzowany i należy do jednego z najnowocześniejszych w branży paszowej zakładów w Polsce.

ZPB Kaczmarek

ZPB Kaczmarek powstał w 1983 roku. Do dnia dzisiejszego firma przeszła kilka etapów technologicznych w produkcji, od prostych narzędzi i urządzeń, do zautomatyzowanych, sterowanych komputerowo linii produkcyjnych o wysokiej wydajności. ZPB Kaczmarek posiada trzy fabryki zlokalizowane w południowo–zachodniej części kraju. W zakładach w Rawiczu, Zielonej Górze oraz w Prusicach - niedaleko Wrocławia, wytwarzana jest betonowa galanteria uliczno-drogowa, studnie sanitarno–deszczowe i przepusty z betonu zbrojonego.

Walbet

Spółka Walbet, której początki sięgają lat osiemdziesiątych, jest firmą z rodzinnymi tradycjami. Zajmuje się m.in. produkcją betonu towarowego. Specjalizuje się również w prowadzeniu robót budowlano-remontowych, a zwłaszcza w wykonywaniu betonowych posadzek przemysłowych.

ZAKŁAD USŁUG WETERYNARYJNYCH T.G.J. PAWLAK s.c.

Od 2007 firma działa jako spółka cywilna pod nazwą: Zakład Usług Weterynaryjnych T.J.G. Pawlak SC. Od początku istnienia, główny profil działalności firmy stanowi leczenie i profilaktyka zwierząt gospodarskich. W 2015 roku analizując potrzeby rynku, firma postanowiła rozszerzyć pakiet usług zatrudniając dodatkowo lekarza specjalizującego się w leczeniu małych zwierząt. Aby spełniać wymagania klientów co do jakości i szybkości obsługi, zatrudnia obecnie 10 osób, w tym 4 lekarzy weterynarii.

TASOMIX

Od 28 lat firma TASOMIX działa w branży produkcji pasz i koncentratów dla zwierząt. Wytwarza produkty, które stanowią kompleksowe systemy żywienia dla drobiu, bydła oraz trzody. Wyroby są cenione przez hodowców i rekomendowane przez niezależnych ekspertów. Dostarczają paszę wymagającym odbiorcom, którzy produkują zdrową żywność, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

KINDERKRAFT

Kinderkraft to marka, która odpowiada na potrzeby każdego rodzica i dziecka. Misją firmy jest tworzenie produktów, które pomogą sprostać wyzwaniom, stawianym przez rodzicielstwo. Towarzyszy rodzicom i dzieciom każdego dnia – po to, by mogli cieszyć się wspólnie spędzanym czasem zawsze i wszędzie. Oferując produkty o najlepszych funkcjach, ciągle dba o zastosowanie w nich unikalnych rozwiązań oraz utrzymanie ich dostępności i atrakcyjnej ceny.

Pro Invest Dominik Tyca

Pro Invest Dominik Tyca specjalizuje się w budownictwie ogólnym w branży wodno-kanalizacyjnej: stacje uzdatniania wody, przepompownie ścieków, tłocznie ścieków, oczyszczalnie itp. Siedziba firmy znajduje się w Rawiczu.

Chciałbyś wesprzeć
naszą fundację?

Zadzwoń lub napisz:
+48 607 053 310
 fundacja@fmd.pl