• Program Stypendialny

  Pamiętajcie, że 1 czerwca 2017 roku ruszyła ​XII edycja Programu Stypendialnego. Do tej pory przyznaliśmy ponad 340 stypendiów, uczniom szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentom. Jeżeli Ty też marzysz by zostać biotechnologiem, sportowcem, tancerzem, architektem lub podróżnikiem, albo chcesz, aby Twoja przyszła praca dawała po prostu radość i satysfakcję, zgłoś się do nas. Pomożemy w realizacji marzeń!

  Wnioski składać mogą uczniowie ze szkół z powiatów: rawickiego, krotoszyńskiego, gostyńskiego, leszczyńskiego lub milickiego. Stypendia przyznajemy uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studentom pochodzącym z małych miast i wsi, których sytuacja uniemożliwia zdobywanie i pogłębianie wiedzy.

  Termin składania wniosków upływa 15 września 2017 roku. Regulamin oraz wnioski są dostępne na http://fmd.pl/

  Czekamy na Ciecie!

 • Zakończenie projektu MOJA SZKOŁA 1:1

  Właśnie zakończyliśmy program MOJA SZKOŁA 1:1. Kolejne placówki dostaną dofinansowanie na działania prorozwojowe dla dzieci i młodzieży. Wyłoniliśmy szkoły, które otrzymają od nas pieniądze na rozwój w zakresie wyposażenia, realizowania pozalekcyjnych działań oraz wzbogacenia programu zajęć w szkołach. 

  Wnioski o współfinansowanie można było składać do dnia 31 maja 2017 roku. Wszystkim dziękujemy za udział i cieszymy się, że możemy być częścią Waszego rozwoju.

  Oto lista szkół wraz z tematami projektów: 

 • Wyprawka Szkolna 2017

  Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda wyciąga pomocną dłoń. Przypominamy, że wraz z partnerami programu Wyprawka Szkolna, udzielamy wsparcia w postaci przekazania przyborników najbardziej potrzebującym. Plecak, zeszyty, piórnik, ołówki, kredki, farby, mazaki, gumka, blok rysunkowy, plastelina, linijki - to niezbędniki każdego dziecka. Tornistry wypełnione tymi przedmiotami mogą otrzymać dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu rawickiego, krotoszyńskiego i gostyńskiego.

  Nabór wniosków o przyznanie wyprawki szkolnej 2017 trwał w okresie od 1 czerwca do 10 lipca 2017 roku. Regulamin i wniosek znajdziecie na naszej stronie, pod tym LINKIEM. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +48 65 615 70 05. Zadbamy o skompletowanie szkolnego plecaka!

 • Zdrowy Dzień Dziecka w Pakosławiu

  Najlepszy prezent na dzień dziecka, to czas spędzony razem. Dlatego zapraszamy wszystkich do Pakosławia, gdzie 3 czerwca 2017 roku organizujemy Zdrowy Dzień Dziecka. Jesteśmy pewni, że będzie to wyjątkowy dzień.

  Od dawna przyświeca nam hasło „zdrowie”. I wokół zdrowia będziemy się kręcić również 3 czerwca. W tym roku Zdrowy Dzień Dziecka będzie przygodą, w której stworzymy zdrowe słodycze, pożywne i energetyczne posiłki, których każdy młody człowiek potrzebuje do rozwoju. Będzie też dużo aktywności – Komenda Policji w Rawiczu stworzy specjalny tor przeszkód, będziemy zdobywać szczyty na ściance wspinaczkowej czy zatańczymy zumbę. Dołożymy do tego bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy oraz budowę eco-miasteczka. A to nie wszystko. Czekać Was będzie wycieczka wybranym zabytkowym autem, nauka na warsztatach DIY i oglądanie świata w symulatorze VR. Będzie rozkosznie i wesoło. A to wszystko w pięknym otoczeniu naszego Pałacu w Pakosławiu. Do zobaczenia!