• Moja Szkoła 1:1 - mamy zwycięzców!

  Kolejny nabór do programu Moja Szkoła 1:1 już za nami. Dziękujemy wszystkim placówkom, które zechciały wziąć w nim udział, i serdecznie gratulujemy zwycięzcom: mamy nadzieję, że projekty, które zostały zgłoszone do programu, będą długo służyć Państwa podopiecznym, i że okażą się wartościowym dodatkiem do Państwa oferty dydaktycznej. 

  Przypomnijmy, że w ramach programu szkoły i przedszkola z terenu powiatów rawickiego, krotoszyńskiego i gostyńskiego mogły zgłaszać chęć realizacji projektu edukacyjnego, zakupu sprzętu lub zorganizowania wydarzenia. Zwycięskie projekty zostaną przez nas dofinansowane w 50%. 

  Termin składania wniosków do programu upłynął 10 kwietnia br. Eliminację pomyślnie przeszło 7 szkół i przedszkoli, których listę załączamy poniżej:

 • Rodzinny konkurs kreatywny: zaczynamy!

  Wszystkie buzujące twórczą energią rodziny serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie kreatywnym! 9 maja 2018 - zaczynamy!

  Zadanie jest proste: korzystając z dowolnej techniki (tylko od Was zależy, czy będzie to tekst, wideo, plakat, kolaż, piosenka, blog czy jakakolwiek inna forma), przygotujcie pomysł na wiosenną rodzinną zabawę, inspirując się jednym z poniższych haseł:
  ZDOBYWCY – BADACZE – KRAJOZNAWCY

  Swoje prace zamieśćcie pod postem o konkursie na naszym fanpage’u
  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety i smartwatche!

  Szczegółowy regulamin konkursu udostępniamy poniżej:  

 • Wystartowała XIII edycja programu stypendialnego

  1 maja 2018. Tego dnia rusza już XIII edycja naszego corocznego programu stypendialnego. Nie jesteśmy przesądni, dlatego mamy nadzieję, że dla doborowego grona wybitnych uczniów i uczennic będzie to szczęśliwa trzynastka! ????

  Wnioski o przyznanie stypendium (ich wzór znajdziecie tutaj: http://www.fmd.pl/programy/program-1/) mogą składać uczniowie szkół z powiatu rawickiego, krotoszyńskiego, gostyńskiego, leszczyńskiego i milickiego, a także ci studenci pochodzący z tego regionu, którym trudna sytuacja życiowa uniemożliwia kontynuowanie kształcenia.

  Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca br.!

 • Rusza program Moja szkoła 1:1

  Rusza nabór do drugiej edycji programu MOJA SZKOŁA 1:1. Założeniem jest współfinansowanie wybranego przez szkołę projektu w stosunku 1:1, czyli przejęcie połowy kosztów jego realizacji. W programie może wziąć udział każda szkoła i przedszkole z obszaru powiatu rawickiego, krotoszyńskiego i gostyńskiego. Zgłoszenia wraz z kosztorysami można nadsyłać w terminie do 10 kwietnia 2018 roku.

  Program Moja Szkoła 1:1 powstał w celu wspierania szkół i przedszkoli w zakresie zakupu wyposażenia, organizowania działań pozalekcyjnych i poszerzania oraz uzupełniania programu kształcenia.