• Przyjmujemy zgłoszenia do Turnieju polonistycznego o pióro gżegżółki

  Turniej, w którym swoją wiedzę z zakresu poprawnej polszczyzny mogą sprawdzić uczniowie i uczennice lokalnych szkół średnich, odbędzie się we wtorek 12 listopada o godz. 10.00 w Pałacu Pakosław. 

  Wypełnione karty zgłoszeń należy złożyć do 8 listopada 2019 r. na adres mailowy fundacji: fundacja@fmd.pl

  Materiały do pobrania:

 • Ładujemy Akumulator dobrej energii dla Natalii!

  Już 15 września od godz. 14.00 zapraszamy na Stadion Miejski w Kobylinie, gdzie odbędzie się festyn charytatywny Akumulator dobrej energii dla Natalii. 
   

  Celem wydarzenia jest zebranie środków na leczenie 16-letniej Natalii Spruty z Kobylina, która od blisko roku walczy z chorobą nowotworową.
   

  Podczas Akumulatora będzie okazja wzięcia udziału w licznych atrakcjach dla całej rodziny: na scenie festynu wystąpią zespoły D-Bomb, Lorem, Yankes i The Sunflowers; czarować będzie iluzjonista Tomasz Peterwas, a kabaret Rysiek rozbawi nas do łez. Będą też gry i zabawy dla najmłodszych, wystawa klasycznych aut, rodzinne warsztaty, strefa gastro oraz, co najważniejsze, licytacja i losowanie cennych przedmiotów (w tym m.in. Fiata 126p i koszulki reprezentacji Polski z autografem Łukasza Fabiańskiego), z których całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie Natalii.

  Harmonogram Akumulatora:

  14:00 Rozpoczęcie festynu

  14:10 Kabaret Rysiek

  14:55 Iluzjonista Tomasz Peterwas

  15:10 Licytacja

  15:25 Stypendystka Anna Poszelużna

  15:35 Orkiestra Dęta z Kobylina

  15:50 Iluzjonista Tomasz Peterwas

  16:05 SUMO Kobylin "UKS Samson" - pokaz sumo (obok sceny – 30 minut)

  16:05 Licytacja

  16:20 Miłosz Klepacki

  16:25 Centrum Tańca Show Dance (pokaz przed sceną)

  16:30 The Sunflowers

  17:15 Active Zone z Krotoszyna - pokaz frogi (obok sceny – 30 minut)

  17:15 Licytacja

  17:30 Lorem

  18:15 D-Bomb

  19:00 Losowanie Fiata 126p

  19:15 Zakończenie


  Zachęcamy do śledzenia naszego wydarzenia na Facebooku.

  Jeśli nie możesz być z nami osobiście, a chcesz pomóc Natalii - wpłata pieniędzy możliwa jest także poprzez portal zrzutka.pl Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy!

  Materiały do pobrania: 

 • Festiwal Familijny - rozpoczynamy odliczanie

  Rozpoczynamy odliczanie do Letniego Festiwalu Familijnego Smaków i Rękodzieła Wielkopolski w Pakosławiu. W tym roku zaczynamy wakacje zdrowo, zielono i lokalnie! Zapraszamy dużych i małych na Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski w Pakosławiu.

  Połączymy targi produktów spożywczych i przedmiotów od lokalnych wytwórców z mnóstwem ciekawych warsztatów, prezentacji i innych rozrywek. Nikt nie będzie się nudził!

  Impreza rozpocznie się na terenie przed Pałacem Pakosław (ul. Parkowa 14, Pakosław) w sobotę 22 czerwca 2019 o 13.00 i potrwa do 17.00.

  O 15.30 rozpocznie się konkurs zdrowego i lokalnego gotowania Zielono i lokalnie: serdecznie zapraszamy do zgłaszania się za pomocą formularzy, które dołączamy poniżej (można je przynieść w dniu konkursu albo wypełnić na miejscu)! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Uwaga: obowiązuje kolejność zgłoszeń!

  Podczas Festiwalu odbędzie się loteria, w której będzie można wylosować atrakcyjną nagrodę: hulajnogę elektryczną! 

  Więcej szczegółów znajduje się na Facebooku Fundacji oraz w wydarzeniu 

  Materiały do pobrania:

 • Zbliża się Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski

  Już 22 czerwca, odbędzie się kolejna edycja naszego dorocznego Festiwalu Familijnego – tym razem organizowanego pod nazwą Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski!

  Podczas Festiwalu zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na świętowanie kolejnego roku pełnego wyzwań, osiągnięć, przezwyciężania przeciwności i wytyczania sobie nowych, jeszcze ambitniejszych celów. Festiwal to nasze lokalne święto rodziny, które w tym roku chcemy połączyć z celebracją tego, co powstaje w naszym regionie: pysznego jedzenia i ręcznie robionych przedmiotów. 

  Już wkrótce podamy więcej szczegółów na temat wydarzenia – czekajcie cierpliwie!

  Celem organizowanego wydarzenia jest promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez zaprezentowanie bogactwa kulinarnego i kulturowego występującego na obszarze Wielkopolski, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.