• Festiwal Familijny - rozpoczynamy odliczanie

  Rozpoczynamy odliczanie do Letniego Festiwalu Familijnego Smaków i Rękodzieła Wielkopolski w Pakosławiu. W tym roku zaczynamy wakacje zdrowo, zielono i lokalnie! Zapraszamy dużych i małych na Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski w Pakosławiu.

  Połączymy targi produktów spożywczych i przedmiotów od lokalnych wytwórców z mnóstwem ciekawych warsztatów, prezentacji i innych rozrywek. Nikt nie będzie się nudził!

  Impreza rozpocznie się na terenie przed Pałacem Pakosław (ul. Parkowa 14, Pakosław) w sobotę 22 czerwca 2019 o 13.00 i potrwa do 17.00.

  O 15.30 rozpocznie się konkurs zdrowego i lokalnego gotowania Zielono i lokalnie: serdecznie zapraszamy do zgłaszania się za pomocą formularzy, które dołączamy poniżej (można je przynieść w dniu konkursu albo wypełnić na miejscu)! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Uwaga: obowiązuje kolejność zgłoszeń!

  Podczas Festiwalu odbędzie się loteria, w której będzie można wylosować atrakcyjną nagrodę: hulajnogę elektryczną! 

  Więcej szczegółów znajduje się na Facebooku Fundacji oraz w wydarzeniu 

  Materiały do pobrania:

 • Zbliża się Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski

  Już 22 czerwca, odbędzie się kolejna edycja naszego dorocznego Festiwalu Familijnego – tym razem organizowanego pod nazwą Letni Festiwal Familijny Smaków i Rękodzieła Wielkopolski!

  Podczas Festiwalu zapraszamy wszystkich, dużych i małych, na świętowanie kolejnego roku pełnego wyzwań, osiągnięć, przezwyciężania przeciwności i wytyczania sobie nowych, jeszcze ambitniejszych celów. Festiwal to nasze lokalne święto rodziny, które w tym roku chcemy połączyć z celebracją tego, co powstaje w naszym regionie: pysznego jedzenia i ręcznie robionych przedmiotów. 

  Już wkrótce podamy więcej szczegółów na temat wydarzenia – czekajcie cierpliwie!

  Celem organizowanego wydarzenia jest promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich poprzez zaprezentowanie bogactwa kulinarnego i kulturowego występującego na obszarze Wielkopolski, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Obchody 15. urodzin Fundacji

  W czwartkowy wieczór podczas wyjątkowej Kolacji dla Przyjaciół świętowaliśmy 15. rocznicę istnienia Fundacji. 

  Uroczystość swoją obecnością uświetnili liczni Partnerzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz, oczywiście, Podopieczni i Twórcy Fundacji. 

  Podczas spotkania Bogna Duda-Jankowiak, przewodnicząca Rady Fundacji, ogłosiła rozpoczęcie realizacji kolejnego programu, Błyśnij Przykładem, w ramach którego dzieciom i młodzieży regionu rozdanych zostanie 15 tysięcy elementów odblaskowych, które zwiększą ich widoczność na drogach. Program, który prowadzony będzie w porozumieniu z lokalnymi komendami policji, wchodzi w skład cyklu "15 projektów na 15-lecie".   

  Uroczystości towarzyszył program muzyczny przygotowany przez Podopiecznych Fundacji. 

 • Moja Szkoła 1:1 – 15 projektów na 15 lat Fundacji

  To już trzecia edycja programu Moja Szkoła 1:1, w ramach którego przyznajemy dofinansowania najciekawszym i najbardziej wartościowym projektom realizowanym przez placówki edukacyjne z naszego regionu. 
  Ponieważ w tym roku świętujemy 15-lecie naszej Fundacji, wsparcie w wysokości 50% kwoty projektu powędruje aż do 15 placówek.

  Jak się zgłosić?
  Wnioski można składać do 10 kwietnia 2019 roku w siedzibie Fundacji (osobiście lub za pośrednictwem poczty lub kuriera) na adres 
  Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda
  Grąbkowo 76
  63-930 Jutrosin
  lub mailowo na adres: fundacja@fmd.pl.
   
  Z regulaminem programu można zapoznać się tutaj (https://fmd.pl/programy/program-moja-szkola/)