• Moja Szkoła 1:1 - lista projektów nagrodzonych w 2020

  Program Moja Szkoła 1:1 polega na tym, że szkoły i przedszkola przedstawiają projekt edukacyjny albo plan zakupu wyposażenia, który pragną zrealizować, a my dokładamy do niego tyle środków, ile wyłoży sama placówka, czyli dofinansowujemy go w 50%. 

  Co roku wybieramy interesujące projekty oraz plany zakupu wyposażenia, które usprawnią i unowocześnią działalność lokalnych placówek.  W tej edycji roku ze środków rozdysponowanych w ramach programu zakupione zostaną m.in. tablice interaktywne, mikroskopy, gry planszowe, wyposażenie pracowni chemicznych i stanowisk komputerowych oraz sprzęt sportowy. 

  Poniżej prezentujemy listę placówek, które otrzymają dofinansowanie w ramach najnowszej odsłonie programu:

  • Przedszkole w Pakosławiu  
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Konarach 
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pakosławiu 
  • Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce 
  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie 
  • Przedszkole w Chojnie 
  • Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowica w Sulmierzycach 

  Serdecznie gratulujemy zwycięskim placówkom – i już teraz zachęcamy do składania wniosków w przyszłym roku! 

 • Rusza nabór do kolejnej edycji programu MOJA SZKOŁA 1:1!

  Zasady są proste: projekty, które zostaną wybrane, dofinansujemy do połowy wysokości planowanych kosztów, czyli placówki dostaną od nas tyle środków, ile same wyłożą. Projekt może dotyczyć zakupu wyposażenia, organizowania działań pozalekcyjnych oraz poszerzania i uzupełniania programu kształcenia. Stawiamy przede wszystkim na innowacyjność!

  W programie może wziąć udział każda szkoła i przedszkole z powiatów rawickiego, krotoszyńskiego i gostyńskiego. Zgłoszenia wraz z kosztorysami można nadsyłać do 10 kwietnia 2020 roku.

 • Turniej Polonistyczny o Pióro Gżegżółki już za nami

  Poważne fleksyjne dylematy, dogłębne składniowe analizy, gramatyczne gry: Turniej Polonistyczny o Pióro Gżegżółki był pełen emocji! W polonistycznych zmaganiach, których sceną był Pałac Pakosław we wtorek 12 listopada, wzięła udział blisko czterdziestka uczniów i uczennic szkół średnich z naszego regionu. Było o co powalczyć: wśród nagród dla młodych mistrzów i mistrzyń polszczyzny znalazł się m.in. tablet. 
   

  Gratulujemy całej trójce zwyciężczyń!  

 • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji LISTY DO FUNDACJI

  Jak zgłosić się zgłosić? Wystarczy, że do 6 grudnia napiszesz i wyślesz do nas list zawierający świąteczne życzenia: Twoje, Twojej rodziny albo potrzebujących osób w okolicy. Może Twoja sąsiadka ucieszyłaby się z dodatkowego węgla na zimę? Może rodzina mieszkająca przy Twojej ulicy nie może sobie w tym roku pozwolić na prezenty? Może jest coś, o czym marzysz Ty i Twoi bliscy - coś, co sprawiłoby, że Wasze święta będą naprawdę wyjątkowe?

  Napisz do nas! Wybrane listy nagrodzimy spełnieniem świątecznych marzeń.

  Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 grudnia 2019 r. 

  Poniżej pełny regulamin konkursu i oświadczenie (dla uczestników pełnoletnich lub niepełnoletnich). Oba pisma muszą być wypełnione i podpisane.