MEDIA O NAS

Spełnią kolejne 56 marzeń

Marzą o tym, by zostać biotechnologiem, sportowcem, tancerzem, architektem, pielęgniarką czy podróżnikiem. To osoby, które chcą, aby ich przyszła, wymarzona praca dawała im radość i satysfakcję. - A my chcemy pomóc im w realizacji marzeń - podkreśla Bogna Duda-Jankowiak, przewodnicząca rady fundacji, podkreślając, że do tej pory rozdali 400 stypendiów. - Teraz chcemy wspierać kolejne młode talenty. Właśnie ogłosiliśmy trzynastą, a zarazem rekordową, bo 56-osobową drużynę stypendystów.

Walka z hejtem i anoreksją

Nastolatka z Miejskiej Górki wygrała walkę z anoreksją i bulimią. Wykazała się też ogromną odwagą, by o swoich problemach opowiadać publicznie. Mało tego - posługując się swoim przykładem - zrealizowała z przyjaciółmi ważny społeczny projekt.

Fundacja postanowiła spełnić marzenia

"Mam marzenie, żeby w te święta było w domu ciepło i coś do zjedzenia" - napisała 70-latka z jednej z podrawickich miejscowości. Jednak nie tylko o ubrania, zabawki czy produkty żywnościowe w swoich listach prosili ich autorzy. W kilkudziesięciu prośbach można było znaleźć też pompę do oddychania, fotelik samochodowy, węgiel, biurka, łóżka, a nawet dachówkę.

Odebrali "Świadectwa Bycia Dobrym"

40 stypendystów fundacji odebrało "Świadectwa Bycia Dobrym". O swoich planach bycia architektem, lekarzem, dietetyczką czy prawnikiem oraz pasjach matematycznych czy o japonistyce mówili podczas uroczystej gali w pakosławskim pałacu.

Fundacja zaprasza do współpracy

W trwającej XI edycji programu stypendialnego, 15 stypendystów znalazło swoich opiekunów, którymi są lokalne firmy, ale nie tylko, jest nadal grupa młodzieży czekająca na swoją szanse, dlatego dla tych osób prowadzone są dalsze działania mające na celu zlezienie partnerów, chcący kreować przyszłość naszej zdolnej młodzieży.

Zebrali ponad 70 tys dla Marka Ostrowskiego

Ponad 70 tys udało się zebrać podczas festynu charytatywnego pod hasłem " Razem podarujmy plaster Markowi".

Zebrano ponad 70.000 zł na leczenie i rehabilitację policjanta

" Razem podarujmy plaster Markowi" takie hasło przyświecało organizowanemu przez fundację festynowi charytatywnemu podczas którego była przeprowadzona zbiórka pieniędzy oraz liczne licytacje. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitacje Marka Ostrowskiego, policjanta, człowieka z wielką pasją, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w skutek czego wymaga długotrwałej, mozolnej i bardzo kosztownej rehabilitacji.

Fundacja przyzna stypendia

10 września mija termin naboru wniosków w programie Fundacji Rodziny Duda, do tej pory zostało przyznanych ponad 300 stypendiów.

Fundacja rozdała szkolne wyprawki

Już po raz trzeci fundacja pomogła skompletować szkolne plecaki, dzięki czemu początek roku szkolnego może być miły i wyjątkowy dla wielu dzieci.

Bezpieczny Dzień Dziecka

Połączenie dobrej zabawy z edukacją to cel przyświecający zorganizowanego przez Fundację " Bezpiecznego Dnia Dziecka", który odbył się w ramach II edycji programu Błyśnij Przykładem.

Partnerstwo jako źródło korzyści

Przy współpracy ważne jest określenie zasad, obszaru działań i odpowiedzialności, a także wspólnych oczekiwań.

Kim chcesz być, jak dorośniesz ?

Relacja z drugiego zjazdu Centrum Edukacji Heweliusz organzowanego przez Fundację oraz Stowarzyszenie Centrum PISOP została przedstawiona w dzisiejszym wydaniu Życia Rawicza, które jest patronatem medialnym wydarzenia.

Odkrywają swoją prawdziwą pasję

Życie Rawicza jest patronatem medialnym organizowanych przez naszą Fundację oraz Stowarzyszenie PISOP warsztatów w ramach Centrum Edukacji Heweliusz, poświęca temu artykuł, który ukazał sie 12 stycznia br.

Prezenty od Mikołaja z Laponii

Jest to artykuł opublikowany w gazecie ABC opisujący wydarzenie jakie miało miejsce 13 grudnia 2015r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, gdzie jednym z organizatorów była nasza Fundacja

Dziewczyny myślą o przyszłości

Pod takim tytułem w dwutygodniku „ABC” ukazał się artykuł opisujący dwie Stypendystki Fundacji PKM DUDA im. Maksymiliana Duda: Annę Wojciechowską z Miejskiej Górki oraz Paulinę Cichowlas ze Smolic.

Fundacja robi piorunujące wrażenie

Tygodnik Życie Rawicza opublikował artykuł opisujący działania charytatywne na rzecz piłkarskiej drużynie młodzików Awdańca Pakosław.

Dziecko skrzywdzi osoba, której nie podejrzewasz

W tygodniku „Panorama Leszczyńska” został opublikowany artykuł dotyczący warsztatów organizowanych przez naszą Fundację.

Menedżer z sercem kobiety

W bieżącym numerze gazety ABC ukazał się artykuł opisujący Bognę Duda-Jankowiak – Wiceprezes Zarządu PKM

Pieniądze to nie wszystko

Pod takim tytułem ukazał się artykuł w tygodniku WPROST.