POTĘGA MARZEŃ TO NAJLEPSZY DROGOWSKAZ DO SZCZĘŚLIWEGO JUTRA

Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda została założona w 2004 roku – przez Bognę Duda–Jankowiak oraz Macieja i Marcina Duda, założycieli jednego z pierwszych prywatnych TFI na polskim rynku - OPOKA TFI oraz twórców Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A.

Fundacja powstała z wewnętrznego przekonania o słuszności i potrzebie oraz chęci sformalizowania pomocy i wsparcia, które od zawsze były obecne w działaniach Rodziny. 14 lat działalności Fundacji to duża ilość zrealizowanych projektów o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym ale także wprowadzanie  innowacyjnych pomysłów mających wpływ na poprawę warunków kształcenia dzieci i młodzieży, którym trudna sytuacja materialna utrudnia rozwój. Poza wyrównywaniem szans społecznych w ramach Fundacji podejmowane są działania charytatywne na rzecz lokalnej społeczności i organizacji.

Profesjonalne działania z obszaru odpowiedzialności społecznej (CSR) dziś są elementem nowoczesnego zarządzania. W 2004 roku działania Fundacji z (CSR) wyprzedzały jednak znacznie późniejszą „modę” na ich prowadzenie. Wówczas realizowały je jedynie największe krajowe podmioty oraz koncerny z kapitałem zagranicznym. Ich wdrożenie stanowiło dowód dojrzałości społecznej i obywatelskiej rodziny Duda. Dziś procentuje to doświadczeniem w ich przeprowadzaniu.

MEDIA O NAS

Spełnią kolejne 56 marzeń

Marzą o tym, by zostać biotechnologiem, sportowcem, tancerzem, architektem, pielęgniarką czy podróżnikiem. To osoby, które chcą, aby ich przyszła, wymarzona praca dawała im radość i satysfakcję. - A my chcemy pomóc im w realizacji marzeń - podkreśla Bogna Duda-Jankowiak, przewodnicząca rady fundacji, podkreślając, że do tej pory rozdali 400 stypendiów. - Teraz chcemy wspierać kolejne młode talenty. Właśnie ogłosiliśmy trzynastą, a zarazem rekordową, bo 56-osobową drużynę stypendystów.

Walka z hejtem i anoreksją

Nastolatka z Miejskiej Górki wygrała walkę z anoreksją i bulimią. Wykazała się też ogromną odwagą, by o swoich problemach opowiadać publicznie. Mało tego - posługując się swoim przykładem - zrealizowała z przyjaciółmi ważny społeczny projekt.

Zobacz więcej wpisów