POTĘGA MARZEŃ TO NAJLEPSZY DROGOWSKAZ DO SZCZĘŚLIWEGO JUTRA

Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda została założona w 2004 roku – przez Bognę Duda–Jankowiak oraz Macieja i Marcina Duda, założycieli jednego z pierwszych prywatnych TFI na polskim rynku - OPOKA TFI oraz twórców Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A.

Fundacja powstała z wewnętrznego przekonania o słuszności i potrzebie oraz chęci sformalizowania pomocy i wsparcia, które od zawsze były obecne w działaniach Rodziny. 14 lat działalności Fundacji to duża ilość zrealizowanych projektów o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym ale także wprowadzanie  innowacyjnych pomysłów mających wpływ na poprawę warunków kształcenia dzieci i młodzieży, którym trudna sytuacja materialna utrudnia rozwój. Poza wyrównywaniem szans społecznych w ramach Fundacji podejmowane są działania charytatywne na rzecz lokalnej społeczności i organizacji.

Profesjonalne działania z obszaru odpowiedzialności społecznej (CSR) dziś są elementem nowoczesnego zarządzania. W 2004 roku działania Fundacji z (CSR) wyprzedzały jednak znacznie późniejszą „modę” na ich prowadzenie. Wówczas realizowały je jedynie największe krajowe podmioty oraz koncerny z kapitałem zagranicznym. Ich wdrożenie stanowiło dowód dojrzałości społecznej i obywatelskiej rodziny Duda. Dziś procentuje to doświadczeniem w ich przeprowadzaniu.

MEDIA O NAS

Fundacja zaprasza do współpracy

W trwającej XI edycji programu stypendialnego, 15 stypendystów znalazło swoich opiekunów, którymi są lokalne firmy, ale nie tylko, jest nadal grupa młodzieży czekająca na swoją szanse, dlatego dla tych osób prowadzone są dalsze działania mające na celu zlezienie partnerów, chcący kreować przyszłość naszej zdolnej młodzieży.

Zebrali ponad 70 tys dla Marka Ostrowskiego

Ponad 70 tys udało się zebrać podczas festynu charytatywnego pod hasłem " Razem podarujmy plaster Markowi".

Zobacz więcej wpisów